Kонкурс из астрофотографије „Усликај ноћно небо“

Датум: 27. April 2023 11:02 Категорија: Новости

На конкурсу из астрофотографије под називом „Усликај ноћно небо“, који је организовао Национални комитет за образовање астрономије при Међународној астрономској унији, у сарадњи са Астрономским друштвом Србије, Универзитет у Београду – Математички факултет, Астрономске опсерваторије и Математичког института САНУ, која је била намењена ученицима основних и средњих школа, учествовале су укупно 184 екипе из целе Србије, међу којима и две екипе наше школе „СУНЧЕВ БЛИЦ“ и „ЗВЕЗДАНИ СЕЛФИ“.
На основу четири критеријума оцењивања: техничке обраде, астрономског мотива, композиције и ликовног утиска, фотографија тима СУНЧЕВ БЛИЦ ушла је међу петнаест најбољих, освојивши 12. место на конкурсу!
С обзиром да је на такмичењу учествовало 1.400 ученика и више од 200 наставника из целе Србије, постигли смо изузетан успех постигавши овај резултат!