Како побољшати концентрацију

Концентрација је вештина која се може увежбавати. Време концентрације се мења у зависности шта читаш, како се осећаш, колико си уморан, гладан, сит. Није добро да учиш много дуже него што је твоје најдуже време за концентрацију. Концентрацију можеш да повећаш тако што :

1. Пронађи место које ћеш увек да користиш за учење и само за учење
  2. Важно је да просторија у којој учиш буде добро проветрена, осветљена, столица удобна али не превише мекана и да имаш довољно велики сто
  3. Место за учење не би требало да има поглед на нешто занимљиво што ти одвлачи пажњу, гласну музику, тв, телефон и остале ствари које те ометају.
  4. Немој да учиш када си гладан и преморен
  5. Чак и ако те градиво много не занима размишљај о томе како ће те можда једнога дана та област интересовати или како ће ти те информације можда бити корисне (важан је позитиван став према учењу)
  6. Пронађи занимљиве садржаје у градиву које учиш
  7. Буди активан док учиш, размишљај о градиву, прави белешке