ДЕЧИЈА НЕДЕЉА 2018.

Ове године обележена је Дечија недеља под слоганом “Моје је право да живим срећно и здраво“. Манифестација Дечија недеља се одржава сваке године у месецу октобру, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала. У нашој школи је у периоду од 1. до 7. октобра одржана Дечија недеља уз мноштво занимљивих програма као што су: радионица под називом За одрастање без насиља, предавање о правилној исхрани и вашар и изложба здраве хране, излет у ближој околини за ученике нижих разреда и посета Археолошком парку Виминацијум за ученике виших разреда, приредба и пријем ђака првака у Дечији савез, радионице под називом Дечија права и спортски дан.